OFFICIAL RESULTS - June 9, 2018

OFFICIAL RESULTS – June 9, 2018

Official Results – Saturday, June 9, 2018

 

Super Late Models (Feature):

1-Zach Leonhardi, Cartersville 

2-Clint Smith, Senoia 

3-Mason Massey, Douglasville 

4-Ricky Williams, Fayetteville 

5-Dalton Cook, Columbus 

6-Shane Fulcher, Thomaston 

7-Lamar Haygood, Douglasville 

8-Laddie Fulcher, Thomaston 

9-Kyler Haygood, Douglasville 

10-Jimmy Gaylor, Luthersville 

11-Glenn Morris, Fayetteville 

Fast Qualifier: Cook (14.398 seconds – 93.8 mph) 

Next Race – June 23 ($5,454 to win)

 

Limited Late Models (Feature):

1-Thomas Lewis, Hamilton 

2-Joey Armistead, Senoia 

3-Chris Carr, Newnan 

4-Hunter Worley, Alvaton 

5-Matt Dooley, Brooks 

6-Rucker Orr, Newnan

7-Corey Payton, Newnan 

DNS: Brand Lewis, Hamilton; Bailey Williams, Fayetteville 

Fast Qualifier: Thomas Lewis (14.039 seconds – 96.2 mph) 

Next Race – June 16 ($1,000 to win)

 

Crate Late Models (Feature): 

1-Todd Morrow, Lafayette, AL  

2-Chaz Haskins, Gray 

3-Jake Rainey, Powder Springs 

4-Dow Kirkland, Lake Spivey 

5-Corey Dunn, Milledgeville 

6-Chase Edge, Penton, AL 

7-Marty Massey, Winston 

8-Wayne Harbin, Sharpsburg 

9-Mike Abercrombie, Jackson 

10-Chase Baker, LaGrange 

11-Kyle Bryant, Navarre, FL 

12-Dennis Lykins, Jr., Sharpsburg 

13-Lark Haskins, Gray 

14-Bobby Richer, Jr., Chattanooga, TN 

15-Tina Johnson, Senoia 

16-Jamie Maurice, McDonough 

Fast Qualifier: Morrow (15.281 seconds – 88.4 mph) 

Next Race – June 16 ($1,000 to win)

 

Late Model Sportsman (Feature): 

1-Cory Compton, Macon 

2-Ryan King, Anniston, AL 

3-Andrew Bailey, Woodland, AL 

4-Jason Williams, Locust Grove 

5-Levi Campbell, Jackson 

6-Randy Cornwell, Fayetteville 

7-Ted Minnix, McDonough 

8-JJ Drawhorn, Macon 

9-Wiley McDaniel, Byron 

10-Cord Dodgen, Lafayette, AL 

11-Brandon McDaniel, Byron 

12-McKenna Nelms, Newnan 

13-Keith Fields, Griffin 

Fast Qualifier: Compton  (14.437 seconds – 93.6 mph NTR) 

Next Race – June 16 ($2,000 to win)

 

Late Model Sportsman Charger (Feature):

1-Tanner Collins, Franklin 

2-Jamie Nicholson, Jr., Locust Grove 

3-Jeff Robinson, Hampton 

4-Justin Clark, Monticello 

5-JC Mattox 

6-Parris Simmons, Baldwin 

7-Dave McWilliams, Brooks

 

Hobby (Feature):

1-Keith West, Powder Springs 

2-Ted Willingham, McDonough 

3-Sam Carter, Covington 

4-Ben Wells, Milner 

5-Landon DeGraff 

6-Phillip Wallace, Locust Grove 

7-Timothy Anderson, Carrollton 

Fast Qualifier: Willingham (15.598 seconds – 81.3 mph NTR) 

Next Race – June 16

 

Bomber (Feature):

1-Dorough Bright, Newnan 

2-Chris Arnett, Lannett, AL 

3-Ricky Henderson, Gray 

4-Dozier Jones 

5-Mike Nelms, Newnan 

6-Larry Drawhorn, Macon 

7-Abe Chase, Valley, AL 

Fast Qualifier: Chase (17.613 seconds – 76.7 mph) 

Next Race – June 16

 

Mini (Feature):

1-Tommy Faulkner, Newnan 

2-Jamie Nicholson, Sr., Locust Grove 

3-Josh Till, McDonough 

4-Harold Leath, Hampton 

5-Bob Faulkner, Newnan 

6-Bo Chambers, Griffin 

DNS: Dustin Satterfield 

Fast Qualifier: Nicholson, Sr. (18.617 seconds – 72.5 mph) 

Next Race – June 16

 

Hot Shot (Feature):

1-Dean Williams, Lannett, AL 

2-Mark Meyer, Ellijay 

3-Larry Pierce, Griffin 

4-Stacey Henderson, Senoia

5-Cale Burford, Milner 

6-Ernest Turner, Douglasville 

Next Race – June 16

 

Share

Leave a Reply

to top