OFFICIAL RESULTS - Saturday, April 11, 2015

OFFICIAL RESULTS – Saturday, April 11, 2015

Official results from Saturday, April 11, 2015
Super Late Model (Feature):

1-Clint Smith, Senoia

2-Joe Armistead, Jr., Senoia

3-Kenny Collins, Colbert

4-Madeline Crane, Meansville

5-Mason Massey, Douglasville

6-Scott Knowles, Lannet, AL

7-Cody King, McDonough

8-Chad Marchman, LaGrange

9-Brian Reese, Sharpsburg

10-Dana Eiland, Salem, AL

11-Ricky Williams, Fayetteville

DNS-Benji Cole, Canton

Fast Qualifier: Collins (14.531 seconds/92.9 mph)
Limited Late Model (Feature):

1-Austin Horton, Grantville

2-Joey Armistead, Senoia

3-Dusty Jones, LaGrange

4-Rucker Orr, Newnan

5-Trey White, Stockbridge

6-Shane Fulcher, Thomaston

7-Dennis Hale, LaGrange

8-Glenn Morris, Fayetteville

9-Shawn Cater, Roopville

10-Marty Lunsford, Newnan

11-Marcus Caswell, Newnan

12-Hunter Worley, Alvaton

13-Chris Carr, Newnan

14-Mike Turner

15-Jack Mills, Griffin

16-Jayce Southwell, Brooks

17-John Harbin, Talking Rock

Fast Qualifier: Horton (14.904 seconds/90.6 mph)
Crate Late Model (Feature):

1-Trey Wood, Newnan

2-Taylor Mitcham, LaFayette, AL

3-Cord Dodgen, LaFayette, AL

4-Robin Collins, Colbert

5-Zachary Shelton, Temple

6-Chris Justus, McDonough

7-Bobby Mills, Griffin

Heat Winner: Mitcham
B Cadet (Feature):

1-Craig Scott, Jackson

2-Cory Hillman, Douglasville

3-Cindy Anderson, Concord

4-Jeff Carter, Stockbridge

5-Benny Croy, McDonough

6-Charles Grogan, Heflin, AL

7-Wesley Lyle, Bowden

8-Parrish Duncan, Newnan

9-Johnny Stinchcomb, Newnan

DNS: Paul Holloway, Hampton

Heat Winner: Duncan
Hobby Stock (Feature):

1-Kevin Evans, Newnan

2-Dustin Smith, Carrollton

3-Chris Steele, Franklin

4-Ben Steele, Franklin

5-John Holder, Milner

6-Clyde Alexander, Locust Grove
Bomber (Feature):

1-Derrick Matthews, Whitesburg

2-Josh Roddy, Palmetto

3-Alex Rudolph, Griffin

4-Winford Minix, Senoia

5-Jason William, Hogansville

6-Joe Phillips, Hogansville

7-Chris Holt, Senoia
Mini Stock (Feature):

1-Brandon Bright, Newnan

2-Dorough Bright, Newnan

3-Bo Chambers, Griffin

4-Harold Leath, Griffin

5-Robert Caldwell, Senoia

6-Darrin Parrott, Sharpsburg

7-Shannon Faircloth, Rockmart

8-Brandon Libri, Newnan

9-Cassie Dingler-Still, Newnan
Legends Car (Feature):

1-Scott Moseley, McDonough

2-Bubba Harry, Palmetto

3-Joshua Hicks, Senoia

4-Zach Leonardi, Cartersville

5-Tony Armbruster, Covington

6-Tina Johnson, Senoia

7-Marty Massey, Douglasville

8-Allen Spence, Sharpsburg

9-Miranda Meredith, Locust Grove

10-Dennis Aiken, Villa Rica

11-Dwight Pilgram, McDonough

12-Jason Treschl, LaGrange

Heat Winners: Harry & Pilgram

Share

Leave a Reply

to top