OFFICIAL RESULTS - Saturday, July 28, 2018

OFFICIAL RESULTS – Saturday, July 28, 2018

Official Results – Saturday, July 29, 2018

Limited Late Models (Feature):

1-Jody Knowles, Tyrone 

2-Joey Armistead, Senoia 

3-Dennis Hale, LaGrange 

4-Matt Dooley, Brooks 

5-Russ Ogletree, Phenix City, AL 

6-Shane Fulcher, Thomaston 

7-Thomas Mewborn, Greenville 

8-Brand Lewis, Hamilton 

9-Rucker Orr, Newnan 

10-Corey Payton, Newnan 

11-Bailey Williams, Fayetteville 

12-Glenn Morris, Fayetteville

  13-Jamie Carr, LaGrange 

Fast Qualifier: Armistead (16.381 seconds – 82.4 mph)

 

Crate Late Models (Feature): 

1-Cruz Skinner, Oxford, AL 

2-Mason Massey, Douglasville 

3-Chaz Haskins, Gray 

4-Marty Lunsford, Newnan 

5-Marty Massey, Winston 

6-Tina Johnson, Senoia 

7-Dow Kirkland, Lake Spivey 

8-Josh Copeland, McDonough 

9-Jamie Maurice, McDonough 

10-Wayne Harbin, Sharpsburg 

11-Matthew Wyatt, Eastonolee 

12-Chase Baker, LaGrange 

13-Mike Abercrombie, Jackson 

14-Parker Herring, Toccoa 

15-Adam Smith, Carnesville 

Fast Qualifier:  Mason Massey (16.511 seconds – 81.7 mph) 

 

Late Model Sportsman (Feature): 

1-Cory Compton, Macon 

2-Keith Fields, Griffin 

3-Jason Williams, Locust Grove 

4-Blant Duke, Whitesburg 

5-Tanner Collins, Franklin

6-Billy Stevenson, Locust Grove 

7-Chris Steele, Franklin 

8-Justin Sims, Jefferson 

9-Johnny Stinchcomb, Newnan 

10-Jamie Nicholson, Jr., Locust Grove 

11-Morgan Alexander, Locust  Grove

Fast Qualifier: Compton  (16.339 seconds – 82.6 mph)

 

Hobby (Feature):

1-Keith West, Powder Springs 

2-Tim Harmon, Conyers 

3-Landon DeGraff, Barnesville 

4-Ted Willingham, McDonough 

5-Ben Wells, Milner 

6-Shane Tidwell, Whitesburg 

7-Josh Pitt, Stockbridge 

8-Larry Bednar, Locust Grove 

9-Griffin Alexander, Locust Grove 

10-Michael Couch, Senoia 

11-Brandon Jones, Newnan 

DNS: Rocky Johnson, Newnan 

Fast Qualifier:  West (17.361 seconds – 77.8 mph)

 

Bomber (Feature):

1-Dorough Bright, Newnan 

2-Curtis Turner, Brooks 

3-Mike Nelms, Newnan 

4-Michael Thomas, Whitesburg 

5-John Holder, Milner 

6-George Purgason, Hogasnville 

7-Ben Carswell 

8-Larry Pierce, Griffin 

9-Scott Amoson, Newnan 

Fast Qualifier: Bright (17.925 seconds – 75.3 mph)

 

Mini (Feature):

1-Mark Newton, Hampton 

2-Russell Teal, Ranburne, AL 

3-Grant Roberts, Good Hope 

4-Jamie Nicholson, Sr., Locust Grove

5-Gary Parker, Barnesville 

6-Tommy Faulkner, Newnan 

7-Rocky Johnson, Carrollton 

8-Bo Chambers, Griffin 

DNS: Joshua Till, McDonough 

Fast Qualifier: Newton (18.098 seconds – 74.6 mph)

 

Hot Shot (Feature):

1-Trey Chapman 

2-Brian Wallace, Carrollton 

3-Mark Meyer, Elijay 

4-Cale Burford, Milner 

5-Stacey Henderson, Senoia 

6-Eddie Segars 

7-Cory Green

8-Mike Roberson

 

Chargers (Feature):

1-Ted Minnix, McDonough 

2-Jason Turner, McDonough 

3-Cole Compton, Macon 

4-Jeff Robinson, Hampton 

5-Shane Payton, Newnan 

6-Dave McWilliams, Brooks 

7-Randy Cornwell, Fayetteville 

8-Richard Dale, Winston 

9-Chad Atha, Loganville 

10-Shannon Stephens, Franklin 

11-Kayla Boswell, Winston 

12-Colby Graves, Covington 

13-Kelly Donnell

 

Share

Leave a Reply

to top