OFFICIAL RESULTS - Saturday, June 23, 2018 (Michael Head, Jr. Memorial)

OFFICIAL RESULTS – Saturday, June 23, 2018 (Michael Head, Jr. Memorial)

Official Results – Saturday, June 16, 2018

 

Michael Head Jr Memorial SAS  (Feature):

1-Michael Page, Winston 

2-Kyle Hardy, Stephens City, VA 

3-Jason Hiett, Oxford, AL 

4-Mason Massey, Douglasville 

5-Clint Smith, Senoia 

6-Jay Scott 

7-Ashton Winger, Senoia 

8-Donald McIntosh, Dawsonville 

9-Zach Mitchell, Woodruff, SC 

10-Joey Coulter, Concord, NC 

11-Kenny Collins, Colbert 

12-Ricky Williams, Fayetteville 

13-Dennis Hale, LaGrange 

14-Lamar Haygood, Douglasville 

15-Austin Horton, Whitesburg 

16-Tyler Millwood, Kingston 

17-Joey Armistead, Senoia

18-Ray McIlheney, Pulaski, TN 

19-Mark Dodson, Caledonia, MS 

20-Dalton Polston, Lithia Springs 

21-Dillon Tidmore, Gadsden, AL 

22-Steven Roberts, Dallas 

23-Zach Leonhardi, Cartersville 

24-Shane Fulcher, Thomaston 

DNQ: Eric Granger, Dallas; Jacques Daniel, Cartersville; Glen Morris, Fayetteville; Eric Hickeron, Oxford, AL; Joseph Faulkner; Dylan Knowles, Lannett, AL; Bobby Mills, Griffin; Kyler Haygood, Douglasville; Craig Scott, Newnan; Laddie Fulcher, Thomaston. 

Fast Qualifier: Millwood (15.537 seconds – 86.9 mph)

 

Crate Late Models (Feature): 

1-Ashton Winger, Senoia 

2-Austin Horton, Whitesburg 

3-Chase Walls, Decherd, TN 

4-Chaz Haskins, Gray 

5-Logan Palmer, Acworth 

6-Wayne Harbin, Sharpsburg 

7-Marty Massey, Winston 

8-Chase Baker, LaGrange 

9-Kenny Collins, Combert 

10-Dow Kirkland, Lake Spivey 

11-Marty Lunsford, Newnan 

12-Colby Darda, LaGrange 

13-Lee Fuller, Newnan 

14-Tina Johnson, Senoia 

15-Lark Haskins, Gray 

16-Michael Queen, Cartersville 

17-Jake Rainey, Powder Springs 

18-Josh Copeland, McDonough  

Fast Qualifier: Walls (15.878 seconds – 85.0 mph) 

 

Late Model Sportsman (Feature): 

1-Dylan Knowles, Lannett, AL 

2-Cory Compton, Macon 

3-Keith Fields, Griffin 

4-Tanner Collins, Franklin 

5-Daniel Brewer, Avondale Estates 

6-Billy Stevenson, Locust Grove 

7-Ty Ellis, Covington 

8-Morgan Alexander, Locist Grove 

9-Jackie Waits, Cartersville 

10-Jackson Thomason 

DNS: Bobby Arnold, Newnan  

Fast Qualifier: Knowles  (16.271 seconds – 82.9 mph)

 

Hobby (Feature):

1-Keith West, Powder Springs 

2-Ted Willingham, McDonough 

3-Tim Harmon, Covington 

4-Jeff Carter, Carrollton 

5-Larry Benar, Locust Grove 

6-Blake Harmon, Mansfield 

7-Landon DeGraff, Barnesville 

8-Chris Kozusnik, Newnan 

9-Phillip Wallace, Locust Grove 

DNS: Ben Wells, Milner 

Fast Qualifier: West (17.194 seconds – 78.5 mph)

 

Bomber (Feature):

1-Dorough Bright, Newnan 

2-Curtis Turner, Brooks 

3-Mike Nelms, Newnan 

4-Chad Harshbarger 

5-Justin Garrett, Manchester 

6-Stratton Scott, Newnan 

DNS: Vern Miller, Newnan 

Fast Qualifier: Bright (17.892 seconds – 75.5 mph)

 

Legends Cars (Feature):

1-Christopher Clanton, Brooks 

2-LJ Klemmons 

3-Adam Cochran 

4-Jacob Owens 

5-Nathan Jackson, McDonough

 

Chargers (Feature):

1-Jamie Nicholson, Jr., Locust Grove 

2-Randy Cornwell, Fayetteville 

3-Jeff Robinson, Hampton 

4-Parris Simmons, Baldwin 

5-Jason Turner, McDonough 

6-Sam Carter, Covington 

7-JC Mattox 

8-Bud Roland, Molena 

9-Dave McWilliams, Brooks 

DNS: Johnny Stinchcomb, Newnan

 

Share

Leave a Reply

to top