OFFICIAL RESULTS - Saturday, June 27, 2020

OFFICIAL RESULTS – Saturday, June 27, 2020

Official Results – Saturday, June 27, 2020   

 

Limited Late Models (Feature):

1-Dennis Hale, LaGrange 

2-Glenn Morris, Fayetteville 

3-Rucker Orr, Newnan 

4-Chaz Haskins, Gray 

5-Marty Lunsford, Newnan 

6-Jacques Daniel, Cartersville 

7-Curtis Cline, Dallas 

8-Craig Scott, Newnan 

9-Dow Kirkland, Lake Spivey 

10-Jamie Carr, LaGrange 

11-Larry Pierce, Griffin 

12-Landon Bagby, Winston 

13-Clint Smith, Senoia 

DNS: Joshua Nolff, Sharpsburg 

Fast Qualifier: Bagby  (14.737 seconds / 91.6 mph)

 

Crate Late Models (Feature):

1-Dylan Knowles, Lannett, AL 

2-Marty Massey, Winston 

3-Matthew Wyatt, Eastonolee 

4-Tanner Collins, Franklin 

5-Dusty Jones, LaGrange 

6-Cody Haskins, Marietta 

7-Colby Darda, LaGrange 

8-Dustin Elliott, Pine Mountain 

9-Kyler Haygood, Douglasville 

10-Jake Rainey, Powder Springs 

11-Wayne Harbin, Sharpsburg 

12-McKenna Nelms, Newnan 

13-Tina Johnson, Senoia 

14-Jamie Maurice, Forsyth 

15-Tim ClarkeKennesaw 

Fast Qualifier: Jones  (14.707 seconds / 91.8 mph)

 

Late Model Sportsman (Feature):

1-Brandon McDaniel, Macon 

2-Morgan Alexander, Locust Grove 

3-Braxtin Barber, Valley, AL 

4-Wiley McDaniel, Byron 

5-Jack Mills, Griffin 

6-Jason Turner, McDonough 

7-John Strickland, Jackson 

8-Parrish Duncan, Newnan 

9-Chris McKeehan, Winder 

10-Jeff Norell, Macon 

11-Jamie Nicholson, Jr., Locust Grove 

12-Mike Abercrombie, Jackson 

Fast Qualifier: Brandon McDaniel  (15.733 seconds / 85.8 mph)

 

Chargers (Feature): 

1-Jamie Godbee, Carrollton 

2-Will McConnell, Dallas 

3-Jonathan Flourney, Moreland 

4-Payton Stevenson, Locust Grove 

5-Cody Lively, Locust Grove 

6-Nathan Pierson, Sharpsburg 

7-Johnny Stinchcomb, Newnan 

8-Jimmy Baxter, Jr., Newnan 

9-Jesse Pitt, Stockbridge 

Fast Qualifier: Godbee (16.039 seconds / 84.2 mph)

 

Hobby (Feature): 

1-Chris Steele, Franklin 

2-Landon DeGraff, Barnesville 

3-James Swanger, Whitesburg 

4-Randy Cornwell, Bonaire 

5-Michael Thomas, Whitesburg 

DNS: Ben Steele, Franklin 

Fast Qualifier: Chris Steele  (16.480 / 81.9 mph)

 

Bomber (Feature): 

1-Dustin Smith, Senoia 

2-Lark Haskins, Gray 

3-William Blair, Whitesburg 

4-Craig Boozer, Jenkinsburg 

5-Joey Ward, Newnan 

DNS: Ben Snider; Curtis Turner, Brooks   

Fast Qualifier: Smith (17.867 seconds / 75.5 mph)

 

Mini Stock (Feature): 

1-Joshua Till, McDonough 

2-Jeff Dean, Helena, AL 

3-David Walker, Winder 

4-Brandon Henderson, Senoia 

5-Tommy Faulkner, Newnan 

6-Justin Brackett, Temple 

7-Devin Benton, Fairburn 

8-Bobby Faulkner, Newnan 

9-David Brackett, Temple 

10-Bo Chambers, Griffin 

DNS: Travis Harris, Palmetto 

Fast Qualifier: David Brackett  (17.862 seconds / 75.6 mph)

 

Hot Shots (Feature):

1-Rick Ricks, Marietta 

2-James Drummond, Resard 

3-Ernie Turner, Douglasville 

4-Cory Wilson, Locust Grove 

5-Jonathan Nelson, Marietta 

6-Cory Greene, Griffin 

7-Paul Heitsenrether, Dallas 

8-Stacey Henderson, Senoia  

9-Steve Clinton 

10-Brian Cosier, Marietta 

11-Tommy Smith, Forsyth 

Fast Qualifier: Ricks (18.511 seconds / 72.9 mph)

 

Share

Leave a Reply

to top