OFFICIAL RESULTS - Saturday, March 17, 2018

OFFICIAL RESULTS – Saturday, March 17, 2018

Official Results – Saturday, March 17, 2018

 

Super Late Models (Feature): 

1-Michael Page, Winston 

2-Shane Clanton, Zebulon 

3-TJ Reaid, Acworth 

4-Austin Horton, Whitesburg 

5-Zach Leonhardi, Cartersville 

6-Clint Smith, Senoia 

7-Donald McIntosh, Dawsonville 

8-Shane Fulcher, Thomaston 

9-Dale Thurman, Cartersville 

10-Mason Massey, Douglasville 

11-Rikcy Williams, Fayetteville 

12-Eric Granger, Douglasville 

13-Glenn Morris, Fayetteville 

14-Adam Ruff, Dallas 

15-Chad Wallace, LaGrange 

Fast Qualifier: Clanton (14.839 – 91.0 mph)

 

Limited Late Models (Feature): 

1-Bailey Williams, Fayetteville 

2-Oliver Gentry, Newnan 

3-Cruz Skinner, Oxford, AL 

4-Chris Fennell 

5-Brand Lewis, Hamilton 

6-Thomas Mewborn, Greenville 

7-Scottie Pritchett, Waleska 

8-Landon Bagby, Winston 

9-Bobby Mills, Griffin 

10-Brant Hardin, McDonough 

11-Dennis Hale, LaGrange 

12-Corey Payton, Newnan 

13-Zach Leonhardi, Cartersville 

14-Matt Bishop, Dallas 

15-Thomas Lewis, Hamilton 

16-Jacques Daniel, Cartersville 

DNS: Randall Powell, Oxford

Fast Qualifier: Williams  (15.640 – 86.3 mph)

 

Crate Late Models (Feature): 

1-Ashton Winger, Senoia 

2-Clint Smith, Senoia 

3-Jody Knowles, Tyrone 

4-Dow Kirkland, Lake Spivey 

5-Jamie Maurice, McDonough 

6-Ahnna Parkhurst, Evans 

7-Wayne Harbin, Sharpsburg 

8-Travis Price, Oxford 

9-Chuck Page, Winston 

10-Marty Massey, Winston 

11-Tina Johnson, Senoia 

12-Mike Abercrombie, Jackson 

13-Jake Rainey, Powder Springs 

14-Trey White, Jenkinsburg  

Fast Qualifier: Smith (15.168 – 89.1 mph)

 

Late Model Sportsman (Feature): 

1-Dylan Knowles, Lanett, AL 

2-Wiley McDaniel, Byron 

3-Keith Fields, Griffin 

4-Matt Thompson, Powder Springs 

5-Levi Campbell, Jackson 

6-Jack Mills, Griffin 

7-Billy Stevenson, Locust Grove 

8-Daniel Brewer, Avondale Estates 

9-Morgan Alexander, Locust Grove 

10-Ty Ellis, Covington 

DNS: Brandon McDaniel, Byron 

Fast Qualifier: Knowles (15.767 – 85.7 mph)

 

Hobby (Feature): 

1-Ted Willingham, McDonough 

2-Tim Harmon, Conyers 

3-Blake Harmon, Mansfield 

4-Brandon Henderson, Senoia 

5-Jamie Garner, Mableton 

6-Phillip Wallace, Locust Grove 

DNS: Larry Bednar, Locust Grove 

Fast Qualifier: Blake Harmon (16.616 – 81.3 mph)

 

Bomber (Feature): 

1-Shannon Stephens, Franklin 

2-Larry Pierce, Griffin 

3-McKenna Nelms, Newnan 

4-John Holcomb, Griffin 

5-Bud Roland, Molena 

DNS: Dorough Bright, Newnan; Curtis Turner, Brooks; Marty Lunsford, Newnan   

Fast Qualifier: Turner (17.567 – 76.9 mph)

 

Mini Stock (Feature): 

1-Harold Leath, Hampton 

2-Bobby Faulkner, Newnan 

3-Joshua Till, McDonough 

4-Tommy Faulkner, Newnan 

5-Wesley Patterson, Williamson 

6-John Caldwell, Senoia 

DNS:  Jamie Nicholson, Sr., Locust Grove 

Fast Qualifier: Leath (18.686 – 72.3 mph)

 

Legends Cars (Feature): 

1-Steven Partin, West Union, OH 

2-Steve Duderstadt, Lynchburg, OH 

3-John Gutman, West Union, OH 

4-Cale Hall, Griffin 

5-Jacob Owens, Dayton, OH 

6-Justin Vaughn, Georgetown, OH 

7-Chris Clanton, Brooks 

8-Jason Treschl, LaGrange 

9-Cody Hall, Griffin 

10-Joshua Hicks, Senoia 

11-Gerad Miller, Dayton, OH 

12-Tom Partin, West Union, OH 

Fast Qualifier: Owens (18.127 – 74.5 mph)

 

Griffin Hose & Hydraulics Sportsman Chargers (Feature):

1-Jason Turner 

2-Randy Cornwell, Fayetteville 

3-Johnny Stinchcomb, Newnan 

4-Jamie Nicholson, Jr., Locust Grove 

5-Scott Gaddy, Newnan 

6-Dave McWilliams, Brooks

 

Share

Leave a Reply

to top