OFFICIAL RESULTS - Saturday, April 13, 2019

OFFICIAL RESULTS – Saturday, April 13, 2019

Official Results – Saturday, April 13, 2019   

 

Limited Late Models (Feature): 

1-Austin Horton, Whitesburg 

2-Clint Smith, Senoia 

3-Jacques Daniel, Cartersville 

4-Matt Dooley, Brooks 

5-Rucker Orr, Newnan 

6-Glenn Morris, Fayetteville 

7-Dillon Crim, Munford, AL 

8-Joe Hillman, Villa Rica 

9-Jamie Carr, LaGrange 

10-Dustin Elliott, Pine Mountain 

11-Shane Criswell, Bowden 

12-Shane Fulcher, Thomaston 

Fast Qualifier: Horton 15.506 seconds/87.0 mph

 

Crate Late Models (Feature):

1-Bubba Pollard, Senoia 

2-Matthew Wyatt, Eastonollee 

3-Marty Massey, Winston 

4-Tina Johnson, Senoia 

5-Josh Copeland, McDonough 

6-Colby Darda, LaGrange 

7-Craig Scott, Bowden 

8-Morgan Alexander, Jackson 

9-Lee Fuller, Newnan 

10-Bailey Temples, McDonough 

11-Dow Kirkland, Lake Spivey 

12-Lance Finn, Flowery Branch 

13-Chris Carr, Newnan 

14-Wayne Harbin, Sharpsburg  

Fast Qualifier:  Pollard 15.644 seconds/86.3 mph

 

Late Model Sportsman (Feature):

1-McKenna Nelms, Newnan 

2-Buddy George, Pale City, AL 

3-Lance Harris, Chatsworth 

4-Parrish Duncan, Newnan 

5-Jason Turner, McDonough 

6-Dalton Benefield, Carrollton 

7-Logan Stinchcomb, Winder 

8-William Blair, Whitesburg 

9-Doodle Lowe, Warrior, AL 

10-Kirk Atkins, Lindale 

11-Shane Payton, Senoia 

12-Jordan Benefield, Carrollton 

13-Mike Abercrombie, Jackson 

14-Sam Carter, Covington 

15-Chris Steele, Franklin 

16-Joey Armistead, Senoia 

17-Bobby Arnold, Newnan 

18-Trace Armstrong, Hayden, AL 

Fast Qualifier: Armistead 15.367 seconds/887.8 mph

 

Hobby (Feature):

1-Landon DeGraff, Barnesville 

2-TJ Joiner, Lithia Springs 

3-Ben Wells, Milner 

4-Larry Bednar, Locust Grove 

5-Keith West, Powder Springs

6-Chris Kozusnik, Newnan 

7-James Swanger, Whitesburg 

8-Jake Sanders, Lafayette, AL 

DNS: Ryan Ray, Mabelton 

Fast Qualifier: Sanders 16.713 seconds/80.8 mph

 

Bomber (Feature):

1-Curtis Turner, Brooks 

2-Dustin Smith, Senoia 

3-Vern Miller, Newnan 

4-Shannon Stephens, Franklin 

5-Larry Pierce, Griffin 

6-TJ Boetz, Midland 

Fast Qualifier: Smith 17.590 seconds/76.7 mph

 

Chargers (Feature):

1-Brandon Bright, Newnan 

2-Scott Amoson, Newnan 

3-John Holcomb, Griffin 

4-Chad Atha, Loganville 

5-Brant Hardin, McDonough 

6-Heather Lowe, Warrior, AL 

7-Lucas Pittman, Grantville 

8-Griffin Alexander, Locust Grove 

9-Dave McWilliams, Brooks 

10-Johnny Stinchcomb, Newnan 

 

Share

Leave a Reply

to top